Velika Omega je započela svoje olimpijsko nasljeđe 1932. godine, kada je postala prva tvrtka za satove koja je bila službeni mjerač vremena Olimpijskih igara. Tada su poslali jednog urara iz Biennea u Los Angeles s 30 visokopreciznih štoperica koje su bile točne do najbliže 1/10 sekunde. Ove štoperice korištene su za mjerenje vremena 117 događaja u 14 sportova, a oni su se etablirali kao najcjenjeniji i najpoznatiji stručnjak za mjerenje vremena u svjetskim sportovima.
Od tada, Omega je nastavila pružati inovativna i precizna rješenja za mjerenje vremena za Olimpijske igre, kao što su fotoelektrična ćelija, elektronički rekorder vremena, veliki elektronski semafori, kamera za fotofiniš i još mnogo toga.
Moćna Omega je također razvila posebne satove i kolekcije inspirirane olimpijskim duhom i vrijednostima. Njihova olimpijska ostavština nije samo mjerenje vremena, već i slavljenje izvrsnosti, strasti i postignuća. Oni su sponzor i mnogih drugih sportskih događaja osim Olimpijskih igara. Neki od njih su:
- Kup jedrenje Amerike: Omega je službeni mjeritelj vremena ovog prestižnog natjecanja, najstarijeg i najprestižnijeg natjecanja u jedrenju na svijetu. Uključeni su u događaj od 1995., kada su se udružili s ekipom Novog Zelanda.
- Volvo Ocean Race: Omega je službeni mjerač vremena Volvo Ocean Race-a, najteže i najduže off-shore jedriličarske utrke na svijetu. Oni podržavaju događaj od 2005. godine, kada su udružili snage s timom ABN AMRO.
- Dijamantna liga u atletici: Omega je službeni mjeritelj vremena Dijamantne lige, godišnje serije elitnih atletskih mitinga diljem svijeta. Prate ovaj događaj od samog početka 2010. godine.
- FINA plivanje: službeni je mjeritelj vremena FINA-e, međunarodne federacije za vodene sportove. Pružaju usluge mjerenja vremena i rukovanja podacima za FINA događaje od 1973. godine, uključujući Svjetska prvenstva i Svjetski kup u plivanju.
Ovo nisu jedini sportski događaji koje Omega sponzorira. Ima toga još na popisu, ali ne možemo vam baš sve otkriti odmah u startu.